Pomysł na jesienny dzień z dzieckiem, czyli bajkowy Dynioland!

Jeśli pora roku zniechęca Was do wyjścia na świeże powietrze, układanie klocków znudziło się nawet Waszym dzieciom, a plac zabaw pod domem przestał być atrakcją to ten tekst jest specjalnie dla Was.

Dynioland, to niesamowita farma dyń pod Wieliszewem, która ma wiele do zaoferowania nie tylko najmłodszym, ale także ich Rodzicom. Nie wiedziałam, że dynia może mieć tyle odmian – pomarańczowa, zielona, mała, duża, okrągła, chropowata, jedne jadalne na surowo inne tylko po obróbce cieplnej..! Ciekawa wiedza przemycana jest na każdym kroku!

A powodów, by tam jechać cała masa…

IMG_6734.jpg

Na farmie można się udać na „wykład” o dyni, który Z A C I E K A W I nawet najmłodszych uczestników (moja 4-letnia Tosia była zachwycona, zwłaszcza, gdy odkryła, że karoca Kopciuszka ma dużo wspólnego z bohaterką tego wpisu ;).

W Dyniolandzie spotkacie Z W I E R Z Ą T K A takie jak kozy, króliki czy gąski:

IMG_6773

Odkryjecie najwspanialszy plac zabaw, czyli „tor przeszkód” ze stosów S I A N A! Tosia, mimo ręki w gipsie szalała przez ponad godzinę i jedynie ciasto dyniowe mogło ją przekonać do daleszego odkrywania farmy:

IMG_6741IMG_6746

Poznacie wszystkie rodzaje dyń (a jest ich około dwudziestu!): możecie je z bliska obejrzeć, D O T K N Ą Ć, a wychodząc nawet zakupić (dziewczyny wybrały sobie dynie Baby Boo).

33A73419-6ED2-4DC2-952B-A26E3E628E5EIMG_6757

Możecie posiedzieć za kierownicą T R A K T O R A – o dziwo to jedna z ulubionych atrakcji moich dziewczyn!

IMG_6753

P O G O T U J E C I E też trochę – dania raczej będą z tego mocno dyniowe 😉

IMG_6727

Odkryjecie prawdziwie dyniową S Z T U K Ę!

IMG_6782

Gdy już zmęczycie się tą dyniową zabawą możecie zajrzeć do D Y N I O W E G O   B A R K U, a tam… chyba nie będzie zaskoczenia, wszechobecna dynia! Zjecie pyszną zupę z dyni (i nie będzie to krem!), a na deser ciasto z dyni albo nawet dwa, bo jest po prostu obłędne!

IMG_6754IMG_6755

Myślę, że już dłużej nie muszę Was przekonywać, że to miejsce to jesienny hit, ale musicie się śpieszyć, bo sezon dyniowy nie trwa wiecznie!

41D4A22B-18AA-423D-8293-78341C546381

Farmę możecie odwiedzać w W E E K E N D Y w godzinach 11-18. My wybrałyśmy się na samo otwarcie i to był strzał w dziesiątkę, bo od 13 robi się tłoczno;)

Bilety są w cenie 15 zł/ os. dorosła i 10 zł/dziecko (do 2 r.ż za darmo). Pamiętajcie, aby mieć G O T Ó W K Ę! Jak na prawdziwą farmę przystało karty płatnicze nie wchodzą w grę 😉

Dynioland  Ul. Willowa 70, 05-135 Wieliszew

Więcej o naszych podróżach i smakach znajdziecie tutaj:

  • Facebook: To the Food & Back
  • Instagram: tothefoodandback

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s