W Drzewach i to dosłownie, czyli pomysł na weekend we dwoje!

W zeszłym roku podbijaliśmy Podlasie, w tym za to zdecydowanie numerem jeden stała się Lubelszczyzna, którą odwiedziliśmy czterokrotnie tego lata! Wiedzieliśmy, że ta część Polski ma wiele do zaoferowania (sam Lublin jest jednym z naszych ulubionych miast), ale nie spodziewaliśmy się, że odkryjemy miejsce, które ogłosimy NAJbardziej M A G I C Z N Y M jakie odwiedziliśmy w kraju nad Wisłą!

IMG_6490IMG_6479

Z A P A M I Ę T A J C I E  T Ą  N A Z W Ę

Ewidentnie nazwa W Drzewach nie wzięła się z niczego! Cztery drewniane domki (Sosna – tu byliśmy, Tuja z sauną, Grab z tarasem na dachu i Jodła)  w koronach drzew nałęczowskiego wąwozu przenoszą nas do świata dziecka, o którym już dawno zapomnieliśmy 😉 Chyba każdy marzył o domku na drzewie, tylko nie wiem czy te marzenia sięgały aż tak daleko.

Wszechobecny zapach drewna, olbrzymie okna i ten minimalizm, o którym zawsze wspominam. Tutaj nic więcej nie trzeba dodawać. To po prostu świat marzeń w realu, w lubelskim realu!

IMG_6518IMG_641997421871-5F2B-4DC9-AC95-0B7BAD381A80

P O R A N K I  T A K I E  P Y S Z N E

Skoro miejsce jest wyjątkowe to poranki też takie powinny być, a te idealne to tylko takie z pysznym, domowym śniadaniem. A gdy ktoś przyniesie je Wam w wiklinowym koszu i postawi pod drzwiami to śmiało możemy ogłosić, że jesteśmy w raju… to znaczy W  D R Z E W A C H oczywiście!

IMG_6522

Codziennie o 9 taka niespodzianka czekała na nas pod drzwiami. I w tym miejscu chciałam uspokoić wszystkich śpiochów – śniadanie będzie na Was czekać dopóki sami go nie weźmiecie 😉

IMG_6458AFE96C77-35B9-437E-8EE5-8336E69D91F5

W  Drzewach zadbają również o osoby, które trzymają się określonej diety – bezmięsna, bezmleczna, bezglutenowa. Jak tylko przekroczycie próg furtki padnie takie pytanie – za co olbrzymi plus 🙂 Śniadania były proste, ale świeże i bardzo domowe. A w takich okolicznościach wszystko smakuje niesamowicie dobrze.

W Drzewach poza śniadaniem dostaniecie mały podwieczorek. My mieliśmy przyjemność zajadać się obłędnym blokiem czekoladowym i jeszcze lepszym ciastem malinowym (słodkie z kwaśnymi malinami!), pycha!

IMG_6424

O B I A D  W  O K O L I C Y

Jeżeli złapie Was większy głód musicie się przejść lub podjechać do Nałęczowa. My odwiedziliśmy dwa miejsca:

  • Patataj : To polska, regionalna kuchnia z nutą Europy w bardzo dobrym wydaniu. Znajdziecie tutaj obłędne pierogi z cielęciną polane masłem szałwiowym, dobrego tatara i pyszne wino ze Składu Win Mielżyński. Danie, które było poprawne, ale zdecydowanie spodziewaliśmy się czegoś lepszego to polędwiczki wieprzowe w sosie kurkowym – jedyny minus naszej wizyty. Z Drzew zdecydowanie najłatwiej dostać się tutaj samochodem.

IMG_6439IMG_6440IMG_6444

  • Willa Filiks: Tutaj było zdecydowanie więcej rozczarować niż we wcześniej wspomnianym Patataj. Ale zacznę od pozytywów. Zupy powalały na kolana – prawdziwie buraczany krem z wędzonym serem i żur, koniecznie spróbujcie. Dopiero przy daniach głównych dopadało nas małe rozczarowanie: przeciętna kaczka, ale bardzo smaczne kluski lane, bardzo przeciętne żeberka i jeszcze gorsza kapusta zasmażana (tutej zdecydowanie dominowała S Ó L).

Za to niewątpliwą zaletą tego miejsca jest to, że możecie się tam udać na piechotę:)

IMG_6513IMG_6516

W I E L K I E   P O D S U M O W A N I E

Jeśli szukacie prawdziwego spokoju w bliskości natury to koninecznie zabierajcie się za rezerwowanie Sosny albo Jodły. Terminy są odległe, więc nie zwlekajcie.

Pora roku nie gra roli, my byliśmy wczesną jesienią, przecież W Drzewach jest dobre na wszystko bez względu na aurę. To miejsce to odpoczynek, to natura, to przeczytana książka, to niekończące się partie w Scrabble, to pyszne poranki i niekończący się zachwyt. Rezerwujcie, bo Wam ucieknie!

 

W DRZEWACH
Klonowa 2
24-150 Nałęczów

 

Więcej o naszych podróżach i smakach znajdziecie tutaj:

  • Facebook: To the Food & Back
  • Instagram: tothefoodandback

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s